Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego to siedemnaścioro studentów wybranych spośród nas wszystkich studiujących na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w wyborach szczegółowo opisanych w Regulaminie Samorządu Studenckiego (Zakładka Samorząd → Podzakładka Regulamin Samorządu Studenckiego UMP). Jeśli więc zastanawiacie się nad kandydowaniem do RUSSu, warto się z nim zaznajomić. Inną ścieżką „kariery” w Samorządzie jest wolontariat, kiedy to jest się tak samo zaangażowanym w pracę wybranych komisji – czy to kulturalnej, socjalnej, czy dydaktycznej (spis wszystkich z opisem znajdziecie w Zakładce Samorząd → Podzakładce Komisje RUSS) – ale nie ma się prawa głosu w przypadku niektórych głosowań. W praktyce omija wolontariusza po prostu przyjemność podnoszenia ręki od czasu do czasu.

Dla lepszej organizacji obszary działań podzielono na trzy główne tematy:

Działalność kulturalna

Z reguły najbardziej dostrzegalna, a to z sprawą organizacji wielu wydarzeń, które na trwałe wpisały się w kalendarz roku akademickiego. Z najbardziej hucznych warto wspomnieć Bal MedykaOtrzęsiny, wyjazdy na JagodęDr Misia i oczywiście Juwenalia. Opisy, terminy i inne potrzebne informacje znajdziecie w zakładce „Wydarzenia kulturalne”.
Tak naprawdę, zawsze się coś dzieje, dlatego żądnym imprez studenckich sugerujemy śledzenie aktualności.

Działalność dydaktyczna

Działalność dydaktyczna Członkom działającym w Komisji RUSS ds. Dydaktyki zależy na zapewnieniu jak najwyższej jakości kształcenia. Dlatego prowadzą rozmowy z Prorektorem ds. Dydaktyki, katedrami i poszczególnymi wykładowcami. Kwestie dotyczące dydaktyki wymagają szczególnie współpracy ze studentami, dlatego gorąco zachęcamy do wypełniania ankiet w systemie WISUS. To najłatwiejszy sposób, aby wyrazić swoją opinię o zajęciach i zapewniamy – wykładowcy i Władze Uczelni te opinie czytają! Zachęcamy też do wzięcia udziału w spotkaniach z Władzami, a także w spotkaniach, które odbywają się od czasu do czasu w naszym biurze.

Jeśli jesteś zainteresowany co czeka nas w kolejnych latach zachęcamy do zapoznania się z Ustawą 2.0 – Prawo o szkolnictwie wyższym:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001668

Działalność socjalna

Czyli wszystkie kwestie socjalno-ekonomiczne. Jeżeli trafił Wam w ręce Regulamin Studiów, to na pewno przeczytaliście, że praktycznie wszystkie decyzje Władz dotyczące finansowo – bytowe są konsultowane z RUSS. Ludzie zajmujący się „socjalem” – literalnie – dbają o interesy studentów. W zakładce „Sprawy socjalne” znajdziecie wszystko i jeszcze trochę, co potrzebne do ubiegania się o stypendiakredytyurlopydomy studenckie.

 

Zobacz także